Botanikos takas

Botanikos takas

Aukštaitijos nacionalinis parkas floristiniu požiūriu yra viena turtingiausių saugomų gamtos teritorijų Lietuvoje. Čia auga beveik pusė Lietuvos floros savaiminių rūšių. Turtinga ir unikali parko gamta susilaukia labai didelio lankytojų dėmesio. Vis daugiau žmonių trokšta ne tik maloniai praleisti laiką lietuviškoje Šveicarijoje, bet ir savo akimis pamatyti tai, kas jau daugelyje Europos šalių yra negrįžtamai prarasta.

Botanikos tako pradžia

  • Aprašymas
    • Norinčius geriau pažinti įvairiarūšę parko augaliją maloniai kviečia mokomasis Botanikos takas. Jis įrengtas prie gražaus Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironų kaimų. 3,5 km tako trasa vinguriuoja didelės kalvos šlaitais ir papėdėmis. Jos įdubose tyvuliuoja maži ežerėliai, upeliai ir pelkutės, o prie jų glaudžiasi natūralios margaspalvės pievelės. Aplinkui ramiai ošia žali pušynai. Tokia didelė augimviečių (biotopų) įvairovė praturtino botanikos taką retomis ir apyretėmis augalų rūšimis. Čia galima pamatyti apie 70 eksponuojamų augalų rūšių, iš kurių net 9 - ios įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Kai kurios augalų rūšys yra būdingos tik tam tikriems šalies regionams, todėl gamtiniu požiūriu – unikalios, nors neturi retos rūšies statuso. Taku galima keliauti savarankiškai naudojantis botanikos tako lankstinuku, trasoje pateikiama vaizdine informacija arba vadovo paslaugomis. Galima susipažinti ne tik su pavieniais augalais, bet ir jų bendrijomis: miško, pievos, pelkės. Botanikos takas nėra botanikos sodas čia viskas natūralu ir tikra. Vienos rūšys keičia kitas, todėl kiekvienais metais takas vis kitoks.

      Jeigu norite pabandyti atrasti pasislėpusias kontinentines kopas, sužinoti, kodėl niekas nesimaudo Taramos ežere, pamatyti paslaptingųjų trolių namus ir dar daug kitų įdomių dalykų, turite apsilankykiti Aukštaitijos nacionalinio parko Botanikos take. Kelionė trunka 1,5 – 2 val. Takas tarp Palūšės ir Meironių kaimų, prie Lūšių ež. Tako ilgis 3,5 km. Čia galima pamatyti apie 150 augalų rūšių. Greta įprastinių augalų, čia auga 9 rūšys, įrašytos į LRK. Take eksponuojamos 4 augalų bendrijos: žaliašilio, pelkės, natūralios pievos ir smiltyno.


< Atgal