Gaidelių kaimo turizmo sodyba

DSCF0609
Adresas  Ginučių kaimas, Ignalinos rajonas
Telefonas +370 687 39339
El. paštas gaideliusodyba@ignet.lt

Žemėlapis

Gaidelių kaimo turizmo sodyba yra vandeningiausioje Lietuvos teritorijoje – Ginučiuose –  nuo kurios ir prasidėjo visos Lietuvos nacionalinių parkų kūrimo istorija. Ginučiai – Lietuvos karybos istorijai svarbi vietovė prie kurios glaudžiasi Ginučių piliakalnis. Netoliese – Ladakalnis, nuo kurio giedrą dieną apžvelgiama 10000ha teritorija, o jo šlaitai augina visų Lietuvos prezidentų ąžuolų alėją.Iš apžvalgos bokšto galėsite pasigėrėti ledynų slinkties suformuotu žavingu kraštovaizdžio objektu – Šiliniškių kalvagūbriu. Gretimoje girioje slepiasi Stripeikių senovinės bitininkystės muziejus.Kaime yra ir XVIII a. technikos paminklas – malūnas – savo rato sukurtu vandens kriokliu atgaivinantis keliaujančius, jame veikianti ekspozicija pasakoja amato paslaptis. Gaidelių sodybos trobesiai yra ant Srovenaičio ežero kranto.

 • Aprašymas
  • Sodyba yra 15 km nuo Ignalinos, 56 km nuo Visagino, 115 nuo Vilniaus. Į sodybą galite atvykti automobiliu, valtimis ar baidarėmis, dviračiais, pėstute. Patys atkakliausi gali bandyti keliauti iš Klaipėdos prieš upių tėkmę... Jei į Ignaliną atvyksite autobusu ar traukiniu, Jums pageidaujant – pasitiksime.

   Sodybos šeimininkai yra įgiję Tautinio paveldo sertifikatą ir sukuria galimybę stebėti atgimusias senąsias ežeringiausio Lietuvos regiono gyventojų žuvienės virimo tradicijas pagal krašto receptus. Edukacinės programos metu išgirsite, kaip senasis lietuvių gyvenimo būdas veikė mitybos įpročius, kodėl ir kaip maistas stiprino mūsų protėvius, darė juos tokius galingus, įstengusius sukurti ir valdyti Lietuvos didžiąją kunigaikštystę. Pristatymo pabaigoje galėsite paragauti unikalaus skonio žuvienės, o lauktuvėms įsigysite ir šviežiai, pagal senuosius receptus rūkytos ežerų žuvies.

   Sodyba – šalia didžiojo pažintinio turistinio maršruto po Aukštaitijos nacionalinį parką kelio.Prie sodybos esančioje kavinėje kiekvieną savaitgalį ant laužo verdama tradicinė krašto žuvienė visiems apsilankantiems be atskiro užsakymo. Kavinėje visada - tik šviežios ežerų žuvies patiekalai. Kelionėje prarastas jėgas galėsite atstatyti ragaudami tradicinių, aukštaitišką stiprybę dovanojančių patiekalų – kiaušinienės su lašinukais, blynų su spirgais ar sūrio padažu ir kt. Kavinėje atsigaivinsite kava ar vaisvandeniais, o nenorintieji pažinti aukštaitiškos mitybos paslapčių, ras ir tradicinių miestietiškų...

 • Paslaugos
  • Sodyboje yra 6 kambariai, 2 virtuvės,pokylių salė su židiniu. Galite įsikurti palapinių miestelyje arba automobiliuose – nameliuose. Maistą galite gaminti patys arba naudotis šalia esančios kavinukės siūlomu meniu, užsisakyti patiekalus į sodybą.                       

 • Pramogos
  • Šeimininkai siūlo naudotis sporto aikštynu (krepšinis, tinklinis, badmintonas), baidarėmis, valtimis, pasirūpina leidimais žvejybai, organizuoja pažintines keliones po Aukštaitijos nacionalinį parką, Ignalinos apylinkes (esant poreikiui – su sodybos transportu).Jei pasirinksite individualų keliavimo ežerynu maršrutą, baidarės bus pervežamos pagal Jūsų pageidavimą. Galime padėti pasirinkti maršrutą tiek automobilininkams, tiek vandens turistams.  

    

 • Nuotraukų galerija
  •  


< Atgal