Paliesiaus dvaras

Restoranas-Spa-368x244

Paliesiaus dvarą rasite tarp Mielagėnų ir Giliūtų, šalia dvaro teka Kančioginos upelis. Tikslios dvaro koordinatės: 55.251242, 26.476941 , žemėlapio nuoroda paspaudus čia

 

Dvaras atviras lankytojams nuo sekmadienio iki ketvirtadienio nuo 10 iki 17  val., o penktadienį ir šeštadienį – nuo 10 iki 20 val.

Kontaktiniai tel.:  +370 610 44 226;  +370 626 82 760

El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt

Aplankyti dvaro puslapį

www.facebook.com/paliesiausdvaras

  • Aprašymas
    • Paliesiaus dvaro ansamblis buvo suformuotas XVIII a. pab.−XIX a. pr., dvarvietę sudarė pagrindiniai rūmai su šalia buvusia koplyčia, kumetynas, arklidės, ledainė, tvartai ir pirtis, buvo sukaupta turtinga biblioteka. Krašto ūkinis bei kultūrinis gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su Paliesiaus dvaru. Nuo 1736 metų Paliesiaus dvaras priklausė Livonijos valdžios pareigūnų Kublickių šeimai, kuri giminiavosi su LDK didikais Soltanais. Kublickiai Paliesiaus dvaro neteko po XIX a. sukilimų, tuomet dvaro šeimininkai keitėsi, dalis dvaro žemių buvo padalintos į sklypus bei parduotos valstiečiams.

      Šiuo metu iš senųjų dvaro pastatų restauruotas buvęs dvaro prižiūrėtojo namas, buvę tvarto mūrai restauruoti ir pritaikyti renginių salei, dvaro teritorijoje išlikusių pamatų vietoje atkurtas ūkinis pastatas, kuriame įrengta kepyklėlė, naujam gyvenimui prikelta dviejų aukštų dvaro ledainė, atkurti pasivaikščiojimo takai bei iš lauko riedulių be rišamųjų medžiagų suformuota akmeninė tvora, atraminės sienelės. Ant pamatų, rastų prie šiaurinio įvažiavimo į dvarą, pastatytas medinis administracinis – terapinis korpusas, kuriame įsikūrusi Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika.

      Prieš vykdami aplankyti dvarą iš anksto paskambinkite.

  • Nuotraukų galerija

< Atgal