Paliesiaus dvaras

Restoranas Spa

Paliesiaus dvarą rasite tarp Mielagėnų ir Giliūtų, šalia dvaro teka Kančioginos upelis. Tikslios dvaro koordinatės: 55.251242, 26.476941 , žemėlapio nuoroda: Paspaude čia

 

Dvaras atviras lankytojams nuo sekmadienio iki ketvirtadienio nuo 10 iki 17  val., o penktadienį ir šeštadienį – nuo 10 iki 20 val.

Kontaktiniai tel.:  +370 610 44 226 //  +370 626 82 760

El. paštas: info@paliesiausdvaras.lt

Aplankyti dvaro tinklapį

www.facebook.com/paliesiausdvaras

 • Aprašymas
  • Paliesiaus dvaro ansamblis buvo suformuotas XVIII a. pab.−XIX a. pr., dvarvietę sudarė pagrindiniai rūmai su šalia buvusia koplyčia, kumetynas, arklidės, ledainė, tvartai ir pirtis, buvo sukaupta turtinga biblioteka. Krašto ūkinis bei kultūrinis gyvenimas buvo glaudžiai susijęs su Paliesiaus dvaru. Nuo 1736 metų Paliesiaus dvaras priklausė Livonijos valdžios pareigūnų Kublickių šeimai, kuri giminiavosi su LDK didikais Soltanais. Kublickiai Paliesiaus dvaro neteko po XIX a. sukilimų, tuomet dvaro šeimininkai keitėsi, dalis dvaro žemių buvo padalintos į sklypus bei parduotos valstiečiams. 1921 m. Romualdas Bržezinskis tapo dvaro savininku, tačiau prieš Antrąjį pasaulinį karą dvaras buvo nacionalizuotas, o karui pasibaigus dvaro pastatus perėmė kolūkis. Taip turtas buvo išgrobstytas, o dvarui priklausę pastatai apgriauti. Įstabu tai, kad 1956 m. dvaro rūmai, nors ir prastos būklės, bet dar stovėjo – rūmų baigtį nulėmė vietiniai gyventojai, plyta po plytos išnešioję rūmų pastato sienas.

    

   Šiuo metu iš senųjų dvaro pastatų restauruotas buvęs dvaro prižiūrėtojo namas, buvę tvarto mūrai restauruoti ir pritaikyti renginių salei, dvaro teritorijoje išlikusių pamatų vietoje atkurtas ūkinis pastatas, kuriame įrengta kepyklėlė, naujam gyvenimui prikelta dviejų aukštų dvaro ledainė, atkurti pasivaikščiojimo takai bei iš lauko riedulių be rišamųjų medžiagų suformuota akmeninė tvora, atraminės sienelės. Ant pamatų, rastų prie šiaurinio įvažiavimo į dvarą, pastatytas medinis administracinis – terapinis korpusas, kuriame įsikūrusi Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika.

   Prieš vykdami aplankyti dvarą iš anksto paskambinkite.

 • Paslaugos
  • Paliesiaus dvaro viešbutis. Buvusiame dvaro prievaizdo name įkurtas Paliesiaus dvaro viešbutis laukia svečių ištisus metus. Viešbutyje įkurta vienuolika kambarių, vienu metu viešbutis gali priimti iki 24 svečių. Specialiai Jums pagaminsime pusryčius, pietus bei vakarienę, pakviesime pailsėti SPA centre, paragauti laukinėse pievose surinktų vaistažolių arbatos. Kiekvieno kambario interjeras kurtas derinant senuosius akcentus, šiuolaikinius patogumus bei natūralumu dvelkiančią kokybę, siekta išsaugoti istorinius šio statinio akmeninius fragmentus, medines konstrukcijas, unikalius lubų elementus bei kitas architektūrines detales.

    

   Paliesiaus dvaro restorane maistas ruošiamas laikantis natūralumo ir autentikos principų, visada šviežias, gaminamas tik iš aukščiausios kokybės produktų. Restorane lauksime jūsų šeimos pietums ar šventinei vakarienei, taip pat ruošiame maistą verslo renginiams, furšetus. Terasoje kviečiame prisėsti puodeliui arbatos su šiltomis, pagal autentiškus kulinarinio paveldo receptus kepamomis Paliesiaus dvaro bandelėmis.

   Išankstinis rezervavimas tel.:+370 610 44226.

    

   Paliesiaus dvaras kviečia ir skatina lankytojus prisiminti judėjimo džiaugsmą - pasimėgauti pasivažinėjimu dviračiais, leistis į žygį su šiaurietiško ėjimo lazdomis. Dvaro parke galima ne tik mėgautis ramybe, bet ir aktyviai mankštintis. Šalia dvaro plytinčiame miške įrengtos įvairių atstumų trasos, gali būti rengiamos dieninės arba naktinės orientavimosi varžybos – tai puiki pramoga tiek draugų ratui, tiek verslo grupei ar partneriams.

    

   Paliesiaus dvare yra unikali įvairiems renginiams pritaikyta erdvė - šalia prižiūrėtojo namo buvę pasagos formos tvarto mūro fragmentai restauruoti ir apgaubti didžiule stiklo ir metalo konstrukcija.   Klijuoto medžio kolonų ir gegnių konstrukcija laiko žalios augalinės dangos stogą, kuris susilieja su pelkės augmenija. Ši vieta neįtikėtinai jauki: mūro sienos dalina 500 kv. m. “Pasagos“ erdvę į kelias mažesnes sales, tačiau bendros erdvės pojūtis išlieka. Salėse integruota moderni garso ir vaizdo įranga. „Pasagoje“ kviečiame rengti koncertus, konferencijas, parodas, pristatymus bei furšetus.

   Vasaros savaitgaliais Pasagoje rengiami klasikinės muzikos koncertai su pietumis. Dėl savo architektūrinės ir istorinės vertės šis statinys įtrauktas į Lietuvos nekilnojamojo kultūros paveldo objektų registrą ir yra vertinamas kaip vienas geriausių restauracijos projektų šalyje.

   Detalesnę informaciją apie artimiausius renginius rasite dvaro Facebook paskyroje www.facebook.com/paliesiausdvaras

    

    

   Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika. Klinika siūlo individualius sprendimus pacientams, besiskundžiantiems širdies – kraujagyslių sistemos sutrikimais, nugaros, raumenų ar sąnarių skausmais, turintiems viršsvorį, patiriantiems pastovų stresą bei jaučiantiems chronišką nuovargį. Savaitgalinių, savaitinių arba dviejų savaičių programų metu pacientams taikoma tikslinio krūvio metodika, prižiūrint sveikatinamojo fizinio aktyvumo (SFA) specialistams. Nuo 2015 m. rudens pradedamos vykdyti sveikatinimo programos, skirtos streso ir svorio mažinimui.

    

   Paslaugos:

   • viešbutis bei SPA
   • konferencijų ir renginių salė
   • restoranas
   • Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika
 • Pramogos
   • Edukacinės programos: saldieji kepiniai, audimo staklės.
   • Aktyvus laisvalaikis: ėjimo / slidinėjimo takai, orientavimosi varžybų organizavimas
 • Nuotraukų galerija

< Atgal