Šokančios Meksikos širdys Palūšėje

2017-06-29

Liepos 8 d. Aukštaitijos nacionaliniame parke svečiuosis tarptautinio folkloro festivalio Baltica 2017 dalyviai iš tolimosios Meksikos, tradicinių šokių grupė „Corazones que danzan“. Svečiai dieną keliaus ir susipažins su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, o 18 val. Mažajai Lietuvos kultūros sostinei  Palūšei dovanos įspūdingą meksikietiškų šokių koncertą. Koncertas vyks Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre.

 

Meksikiečių grupę „Corazones que danzan“ 2004 m. subūrė dr. Magali Cuéllar Martínez ir prof. Mario Cesaras Gaytánas Ortizas. Jų tikslas buvo supažindinti Meksikos vaikus su populiariaisiais ir tradiciniais šalies šokiais, parodyti, kaip juos atlikti scenoje, kiek meilės reikia įdėti į tai, ką darai – matyt, todėl grupė pasivadino „Šokančiomis širdimis“.

Projektas prasidėjo vienoje pradinėje Meksiko valstijos mokykloje ir išaugo į nepriklausomą akademiją, kurioje šiandien buriasi daugiau nei 80 mokinių, pasidalijusių į mažąsias „širdis“ – 5–12 m. amžiaus vaikus, ir jaunąsias „širdis“ – 13–23 m. jaunuolius.

Vaikai ir jaunuoliai yra specialiai mokomi meksikiečių folklorinių šokių, taip pat lanko džiazo, baleto ir kūno lavinimo pamokas. Atlikėjų skiriamasis bruožas – jų amžius. Tai paperka žiūrovus.

Kviečiame apsilankyti!


< Atgal